Bugün sizler için efsanevi oyun sonlarını derlemeye çalıştık. Umuyoruz ki liste bizim kadar sizin için de eski anılara güzel bir yolculuk olur.

1. Fall of The Lich King (World of Warcraft)

WoW tarihinin en zor bosslarından biri olan Lich King’i, Icecrown’da yenene kadar az mı klavye parçalamıştık? WoW tarihinin efsanevi karakterlerinden olan Lich King’i yendikten sonra ekranlarımıza gelen sinematik, her WoW oyuncusunun gözlerinin dolmasına sebep olmuştur. Sinematikten biraz bahsedecek olursak, lanetli kılıç Frostmourne’un kırılmasıyla Lich King’in hapsettiği bütün ruhlar özgürlüğüne kavuşmuştu. Tabii kaskında çıkmasıyla Arthas’ın üzerindeki lanette ortadan kalkmış oldu. Son nefeslerini verirken, babası Terenas Menethill’in oğlunu kucaklayarak son yolculuğunda ona eşlik ederken Arthas’ın:

”Baba! Artık bitti mi?” diye sorması ve Terenas Menethill’in; ”Sonunda, hiç bir kral sonsuza kadar hüküm süremez evladım.”  cevabını vermesi oyunun en duygusal anlarından biriydi.

2. God of War 

Kratos’un intikam yolculuğunda beraber çok fazla macera yaşadık. Tanrıların desteğiyle Ares’i yendikten sonra Kratos, geçmişte yaptıklarından dolayı duyduğu pişmanlık ve üzüntüye daha fazla dayanamayınca intihar etmeyi seçmişti. Ama verdiği bu karar sonun bir başlangıcıydı. Ares’in ölümüyle boş kalan Savaş Tanrısı’nın tahtını Tanrılar Kratos’a devretmişti. Bir ölümlünün Tanrı mertebesine yükselmesine tanık olduğumuz bu sahne bizi gururlandıran nadir anlardan biriydi.

3. The Last of Us

The Last of Us, oyuncuyu içine çeken dünyasıyla ve hikayesiyle son yılların en başarılı oyunlarından biridir. Bütün oyuncu kitlesinin efsane olarak kabul ettiği The Last of Us’ın son sahnesi de en az oyun kadar efsaneydi. Oyunun bize sonunda sorduğu soru sevdiğiniz bir kişinin hayatının değeri nedir? Joel için cevap bütün insanlığın hayatı olmuştur. Ellie’nin ölümü ile bütün insanlık kurtulabilirdi fakat Joel, Ellie olmadan yaşayamayacağını kendi de biliyordu.

4. Portal 2

Oyun dünyasının en çarpıcı sonlarından birine geldik. Aya portal açarak bitirdiğimiz oyunun son kısmının en çok göze çarpan detayı şüphesiz müziklerdi. Oyun tarihinin en eğlenceli serilerinden olan Portal serisinin 3. oyunu umuyoruz ki en kısa sürede yapımına başlanır. (Valve duy sesimizi!)

5. The Walking Dead: Season 1

Listemizin en duygusal sahnelerinden birine geldik. Clementine ve Lee arasındaki ilişki şüphesiz her oyuncunun kalbinde derin bir yer etmiştir. Zombi salgını her yeri basmışken hayatta kalmaya çalışan bu ikilinin hikayesi bizi yer yer heyecanlandırsa da sonuyla bizi ağlatmayı başarmıştır. Clementine ve Lee’nin arasındaki son sahne hala her oyuncunun kalbinde bir yaradır.

6. Red Dead Redemption

Red Dead Redemption bence bugüne kadar çıkmış en iyi Vahşi Batı oyunudur. Rockstar Games’in başyapıtlarından olan Red Dead Redemption serisi şüphesiz sonuyla her oyuncuyu dumur etmeyi başarmıştır. Ana karakterimizi John Marston’ın ölümüyle biten oyun bizi hem sinirlendirip hem de bir o kadar üzen nadir anlardan biridir.

7. Halo Reach

Red Dead Redemption gibi ana karakterimizin ölümüyle sonuçlanan bir sonla karşınızdayız. Halo Reach’ın sonu ölmekten başka çaresi kalmadığını anlayan Noble 6’in kaskını çıkartarak son ana kadar savaşması bütün oyuncuların beklemediği üzücü bir sondu. Biraz Cüneyt Arkın filmleri gibi bir sonu olması bütün Türk oyuncuların dikkatinden kaçmamıştır.

8. Metal Gear Solid 4

Geldik listemizin favori sahnesine. Eğer diğer yazılarımızı da okuduysanız çok büyük bir Metal Gear Solid hayranı olduğumuzu fark etmişsinizdir. Hideo Kojima’nın baş yapıtı olan ve oyun tarihinin en uzun soluklu serilerinden biri olan Metal Gear Solid’in 4. oyununun finali hepimizi sandalyemize çivilemiştir. 4. oyunda ölmek üzere olan Big Boss’un, Snake’in yardımı ile son sigarasını yakışı ve yaşlı gözlerle son yolculuğuna gitmesi, oyunu oynayan herkesin hüngür hüngür ağlamasına sebep olmuştur.

9. Bioshock 3: Infinite

Son yılların en başarılı oyunlarından olan Bioshock: Infinite şaşırtıcı finaliyle bütün oyuncuların ağzını açık bırakmıştı. Comslock ile Booker’ın aynı kişi olduğunu öğrendiğimiz, ve Elizabeth tarafından boğulduğumuz final şüphesiz en çok şaşırdığımız oyun anlarından birisi olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir